Jakie inwestycje przynoszą największy zysk?

Nie ulega wątpliwości, że z roku na rok przybywa osób, które interesują się inwestowaniem zarówno w klasycznym wydaniu, jak i w nieco innej, alternatywnej formie. Opcje binarne, nieruchomości, alkohol, dzieła sztuki, kruszce czy nawet pożyczki społecznościowe. Które z nich przynoszą największe zyski?

W dobie ogromnych i niestających zawirowań na światowych rynkach finansowych, a także sporej niepewności dotyczącej dalszych losów globalnej gospodarki, inwestowanie tradycyjne w akcje czy też w popularne niegdyś obligacje dla wielu doświadczonych inwestorów stało się po prostu mało wystarczające lub po zwyczajnie nazbyt ryzykowne. Dla innych bywa też stosunkowo mało dochodowe. Powstała w związku z tym silna potrzeba dywersyfikacji portfela inwestycyjnego i zwrócenia swojej uwagi na tak zwane inwestycje alternatywne. Nie ulega wątpliwości, że zyskują one coraz większe zainteresowanie zwłaszcza wśród osób młodych i mniej doświadczonych. Mają one niezwykle różnorodną formę i dość często nie wymagają zbyt dużego kapitału początkowego. Nie ulega jednak wątpliwości, że są one równie ryzykowne jak tradycyjne metody inwestowania. Warto jednak wiedzieć, które z nich mogą przynieść stosunkowo największy zysk.

Wszystkie inwestycje finansowe charakteryzują się pewnym stopniem ryzyka. Warto o tym pamiętać już na wstępie i nigdy nie ryzykować kapitału, na którego utratę po prostu nas nie stać. Do tych nieco bezpiecznych inwestycji najczęściej zalicza się tradycyjne lokaty oraz oferowane w każdym banku konta oszczędnościowe. Z kolei te nieco bardziej ryzykowne to głównie akcje, opcje binarne oraz fundusze giełdowe. Co zatem wybrać?

Bezpieczne inwestowanie czy duże zyski?

Nie ulega wątpliwości, że wieloletnie i skrupulatne odkładanie zaoszczędzonych funduszy na nieoprocentowanym koncie bankowym nie przynosi praktycznie żadnych zysków. Warto zatem pomnożyć swój kapitał za pomocą jednego z dwóch podstawowych modeli inwestowania – bezpiecznego lub ryzykownego. To, który z nich wybierzemy zależy przede wszystkim od wiedzy i doświadczenia w handlu.

Lokaty i konta oszczędnościowe

 Niskooprocentowane lokaty oraz konta oszczędnościowe bardzo rzadko przynoszą większe zyski. Jest to jednak metoda pewna i stabilna, która choć nie przyniesie dużych oszczędności, nie pozwoli też ich stracić. Można uznać, że jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie kapitału na wypadek, jeśli ryzykowniejsze inwestycje zakończą się niepowodzeniem. Tego typu finansowa poduszka bezpieczeństwa na przykład w postaci konta bankowego albo lokaty powinna wynosić równowartość minimum trzymiesięcznych wydatków handlowca.

Akcje, fundusze i opcje binarne

Do uznawanych za bardzo ryzykowne metod inwestowania własnego kapitału zalicza się przede wszystkim opcje binarne, akcje, a także fundusze giełdowe. Nie zapewniają one z reguły żądnych określonych zysków, ani tym bardziej w żaden sposób nie gwarantują zwrotu wpłaconego wcześniej kapitału. Ponadto wymagają bardzo dużej wiedzy o rynkach finansowych i nieustannej obserwacji światowych trendów i notowań. Jednakże dobrze trafione inwestycje w opcje binarne lub giełdowe potrafią przynosić krociowe zyski w bardzo krótkim czasie, co znacząco wpływa na ich atrakcyjność. Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z inwestowaniem mogą zacząć od opcji binarnych, gdyz jest to znacznie bezpieczniejsze niż bezpośrednie inwestowanie na giełdzie.  Przed wyborem brokera opcji binarnych warto sprawdzić aktualny ranking na http://bino24.pl/opcje-binarne-brokerzy/

Alternatywne metody inwestowania czyli metale szlachetne, nieruchomości, dzieła sztuki, alkohol, itp.

Pomnażanie kapitału wcale nie musi opierać się każdorazowo na najbardziej znanych i typowych narzędziach finansowych. Całkiem spore zyski przynoszą również alternatywne metody inwestowania, do których można zaliczyć nieruchomości, metale i kamienie szlachetne, dzieła sztuki, przedmioty kolekcjonerskie tj. monety, znaczki czy rzadkie przedmioty, zabytkowe pojazdy, a nawet dobra luksusowe typu cygara, wina czy whiskey. W tym przypadku należy się jednak uzbroić w cierpliwość, gdyż są to typowe inwestycje długoterminowe, w przypadku których na wysokie zyski czasami trzeba czekać nawet kilkadziesiąt lat.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *